AKTUALITĀTES

107557

Atskats uz Nākotnes zvaigzne 2019. Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstādi
14.08.2019


Pagājušajā sestdienā, 10.augustā, Burtnieku zirgaudzētavā norisinājās jau otrais Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijas rīkotais Holšteinas šķirnes dzīvnieku govju šovs „LHA Nākotnes Zvaigzne 2019”, dzīvniekus tiesāja tiesnesis no Ungārijas Tamas Sebok.

CowCare un CowGenetics bija vieni no pasākuma atbalstītājiem. Pasākuma laikā interesentiem bija iespēja satikt pārstāvjus no abiem uzņēmumiem, lai pārrunātu sev interesējošos jautājumus govju nagu veselībā pie SIA CowCare. Kā arī vairāk uzzināt par CowGenetics aktualitātēm - Sexcel dzimumšķiroto ģenētiku, ICON Sires programmu un jaunākajiem vaisliniekiem mūsu piedāvājumā.

 

Šogad „LHA Nākotnes Zvaigzne 2019” varējām redzēt vairākas ABS Global vaislinieku meitas.

Bija prieks skatīties, kā pasākumu atklāj 4 gadus vecā Karolīna ar savu draudzeni - 2 mēnešus veco vaislinieka TOPSY meitu Elīzu. Aiz viņiem braši soļoja Karolīnas vecākais brālis Jēkabs, kurš jau otro gadu pēc kārtas piedalās, šoreiz kopā ar 4 mēnešus veco vaislinieka DREAMWEVER meitu Iluziānu. Ringā ar pašiem jaunākajiem piensaimniekiem devās vairākas vaislinieka NIRVANA meitas.

Jaunie piensaimnieki intensīvi trenējās un gatavojās šim nozīmīgajam pasākumam jau no 6.augusta. Pieredzējušu treneru vadībā tie mācījās kā pareizi sagatavot guļvietas un kā rūpēties par savu teli/govi līdz šovam. Kā pareizi cirpt un sagatavot savu dzīvnieku, un visbeidzot - kā izstādīt vienam otru ringā, kur katru soli vērtē zinošs tiesnesis. Jaunieši, kuriem tas izdevās vislabāk un kopvērtējumā ieguva visvairāk punktus, ieguva ceļazīmi uz Eiropas Jauno piensaimnieku skolu Beļģijā. Apsveicam Evelīnu Vanagu, Lizeti Krustiņu, Miķeli Kristofu Ribu, Annu Justi, Ievu Ciukore, Dagni Zalmani, Jolantu Cigansku, Paulu Strodi.

 

Izstādāmās telītes bija sadalītas pa 4, 5 telēm vienā klasē (kopā 22 dzīvnieki). ABS vaislinieku TOPSY un NIRVANA meitas bija šo grupu dalībnieces. Vislabākos rezultātus uzstādīja TOPSY meitas PEGASA un IZAURA. Tele Pegasa 2.klasē izcīnīja 1.vietu un Izaura 3.klasē arī izcīnīja 1.vietu. Pēc tam visu klašu labākās teles tika vērtētas kopā, lai uzzinātu, kura ir labākā tele. Šo titulu, jeb 1.vietu ieguva 8 mēnešus vecā PEGASA (ZS Vītoliņi), aiz sevis 2.vietā atstājot IZAURU (ZS Vītoliņi) un 3. Vietā SALNA (SIA Brīvzemnieki).

              

Pēc novērtētām telēm, bija pienākusi kārta arī slaucamajām govīm. Dalību ņēma vaislinieka OLDORO 1.laktācijā esošā meita MIMI. Govs lielākais dienas izslaukums ir 59 l. Šis nebija Mimi pirmais šovs, jo būdama vēl tele tā piedalījās arī pagājušajā gada „LHA Nākotnes Zvaigznē”.

 

CowGenetics bij liels prieks un lepnums redzēt, kā ABS vaislinieku meitas uzrāda lieliskus rādītājus LHA Govju šovā. Paldies sakām ZS Vītoliņi par sadarbību, kā arī vēlamies apsveikt ar godalgotajām vietām!

Paldies Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijai par iespēju piedalīties šajā pasākumā - otrajā Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstādē. 

Paldies  vēlamies teikt arī jaunajiem piensaimniekiem, to palīgiem un atbalstītājiem, jo bez viņiem nemaz nespētu notikt šāds pasākums. Prieks redzēt vienuviet tik daudz jauniešu, kuri ir ieinteresēti attīstīt šo nozari. 

Uz tikšanos nākamgad! 
      Atpakaļ